Снігопади і морози: якою буде погода в Україні
“>
Синоптики розсекретили, яка очікується погода на наступні чотири місяці. Зокрема, в першу половину осені в Україні прогнозують тепло та практично відсутність опадів.
Про це розповіла метеорологиня Віра Балабух з Українського гідрометеорологічного інституту.
Прогноз склали на основі розрахунків прогностичних центрів Сполучених Штатів, Британії, Німеччини, Франції, Японії, Європейського центру середньотермінових прогнозів.
Перший місяць метеорологічної осені характеризуватиметься поступовим переходом від літніх до осінніх процесів. У першій половині вересня на більшій частині території країни зберігатиметься ще по-літньому приємна погода. Загалом перший місяць осені в країні у цьому році буде посушливий.
Середня температура повітря перевищуватиме на один градус Цельсія температурний рівень за останні десятиліття. Проте аномально високі температури не будуть спостерігатися щодня, однак переважатимуть здебільшого на заході.
У жовтні та листопаді середня на місяць температура буде на один градус Цельсія вища за норму. Однак поступово тривалість дня зменшуватиметься, а разом і температура повітря. Особливо прохолодні ставатимуть ночі.
"Зростатиме кількість затоків арктичного повітря. Відповідно, слід очікувати тумани, похмурі дні, мряки та заморозки. Можливе утворення ожеледі і навіть снігопадів, насамперед в Карпатському регіоні. Тому погода протягом другої половини осені може бути нестійкою з чергуванням теплих і холодних повітряних мас. При цьому температура повітря може бути вищою за кліматичну норму", – зауважила синоптикиня.
Заходи арктичного повітря очікуються короткочасними і не надто інтенсивними.
Водночас, за даними кліматолога і співробітниці Інституту геофізики імені Суботіна НАН України Світлани Бойченко, наприкінці осені в Україні можливі значні опади.
"Цього року на тлі характерних температурних тенденцій, очікується підвищення кількості опадів восени, а особливо – в листопаді", – пояснила вона.
Тим часом за інформацією вчених, цьогоріч є висока ймовірність "колапсу полярного вихору", що призведе до погодних впливів по всій Північній півкулі. Тобто ймовірний викид більш холодного арктичного повітря у країни Європи та Сполучені Штати.
Потенційний колапс, який доволі часто спостерігається у грудні й січні, може призвести до суттєвих змін погоди у січні 2024-го.
По материалам: Подробности