Финансы

росія заробляє на експорті нафти більше, ніж до війни – Bloomberg

“> росія заробляє на експорті нафти більше, ніж до війни - Bloomberg

Чисті доходи росії від продажу нафти у жовтні становили $11,3 млрд, або 31% від загальних доходів бюджету країни за місяць. Це стало найвищим показником з травня 2022 року і перевищує показник будь-якого місяця до початку збройного вторгнення в Україну, повідомляє Bloomberg з посиланням на розрахунки російського Мінфіну.

За даними агентства, за перші дев'ять місяців 2023 року російські та тіньові власники флоту перевезли понад 70% російських нафтових вантажів, що "дозволило москві зберігати контроль над експортом та поступово підвищувати ціни".

Цього року рф експортувала майже 3,5 млн барелів нафти на добу (б/д) і майже $11 млрд пішло на спред поставок. Частина цієї суми становить "законні витрати на доставку", але майже всі ці кошти "проходять через анонімних торговців або невідомі транспортні компанії", стверджує Bloomberg.

Влада Греції заявила, що не може запобігти таємним перевезенням російської нафти, що відбуваються неподалік від узбережжя країни. Вони здійснюються у міжнародних водах, які починаються за 6 миль (10 км) від берега в Лаконській затоці.

Bloomberg пише, що танкери, які належать Греції, у 2023 році перевезли більше російської нафти, ніж судна з будь-якої іншої країни, за винятком самої росії.

5 грудня 2022 року було запроваджено стелю цін на нафту з росії на рівні $60 за барель. З 5 лютого 2023 року діє ембарго Євросоюзу на російські нафтопродукти.

По материалам: Подробности

Аватар

Богдан Молчанов

About Author

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Также стоит прочитать

Финансы

Світовий банк виділив Україні $232 млн на ремонт житла: хто отримає гроші

“> Світовий банк виділив Україні $232 млн допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок  російського вторгнення. Про це повідомила пресслужба
Финансы

Українські учні в польських школах можуть отримати шкільну стипендію та соціальну допомогу

Учні в польських навчальних закладах можуть подати заявку на соціальну допомогу, включаючи шкільну стипендію та матеріальну допомогу. Дізнайтеся, хто може